Bie dheu në autostradën Suharekë-Prishtinë, gati krejt rruga e bllokuar (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bie dheu në autostradën Suharekë-Prishtinë, gati krejt rruga e bllokuar (FOTO)

NULL NULL
21.02.2023 20:37

Në një pjesë të autostradës Suharekë-Prizren, në kilometrin e 27-të, ka rrëshqitur dheu.

Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës i ka thënë Klan Kosovës se “shiriti emergjent dhe shiriti i djathtë i lëvizjes është bllokuar tërësisht, ndërsa edhe shiriti i majtë është i bllokuar përgjysmë nga dheu, por qarkullimi i automjeteve është duke u zhvilluar me shpejtësi të ngadaltë”.

Sipas Krasniqit, kompania për mirëmbajtjen e rrugëve ka bërë sigurimin e vendit të ngjarjes duke i vendosur shenjat përkatëse. /Klankosova.tv

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.