Bideni largohet nga Kievi pas një udhëtimi që do të mbahet në mend (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bideni largohet nga Kievi pas një udhëtimi që do të mbahet në mend (FOTO)

NULL NULL
20.02.2023 13:25

Presidenti amerikan, Joe Biden, është larguar nga kryeqyteti i Ukrainës, siç raportojnë gazetarët që udhëtonin me të, duke përfunduar një udhëtim historik.

Ai mbërriti rreth orës 8 të mëngjesit dhe u takua me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe ka shëtiur rreth qendrës së Kievit derisa ka premtuar mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Ukrainën.

 

President Joe Biden and President Volodymyr Zelensky spoke at a press conference in Kyv

President Joe Biden and President Volodymyr Zelensky spoke at a press conference in Kyv

President Joe Biden and President Volodymyr Zelensky spoke at a press conference in Kyv