Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Biden miraton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

NULL NULL
22.09.2023 00:19
biden zelensky

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, tha se ka miratuar një paketë të re mbështetjeje për Ukrainën, pas takimit me Volodymyr Zelenskyyn sot.

Duke hapur fjalët e tij, ai tha: “Rusia e vetme qëndron në rrugën e paqes”, duke shtuar se Putini po kërkon armë nga Irani dhe Koreja e Veriut.

Biden shtoi se ndihma e fundit fokusohet në mbrojtjen ajrore, si dhe dërgimin e tankeve Abrams në Ukrainë, duke theksuar se ai është i përkushtuar të mbështesë reformat që “luftojnë korrupsionin”.

Ndërkaq Zelenskyy shtoi shkurtimisht se ShBA do të rrisë mbrojtjen ajrore të vendit të tij gjatë muajve të dimrit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.