Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Biden flet me Macronin, diskutojnë për luftën në Ukrainë

NULL NULL
08.03.2023 00:13

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, zhvilloi sot një telefonatë me homologun e tij francez Emmanuel Macron.

Sipas një njoftimi të Shtëpisë së Bardhë, dy liderët diskutuan mbështetjen e tyre për Ukrainën, duke përfshirë angazhimin për të vazhduar ndihmën e sigurisë për Kievin dhe “imponimin e kostove ndaj Rusisë për agresionin e saj”, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Biden dhe Macron diskutuan gjithashtu “përpjekjet e tyre të përbashkëta” për të adresuar sfidat e paraqitura nga Kina.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.