14:00, 11 Tetor 2018

Mund të ketë përfunduar gjithçka mes çiftieve të muzikës, Beyoncé dhe Jay-Z me Kanye West dhe Kim Kardashian.

Dhe kjo duket se është për shkak të mbështetjes që Ëest tregoi për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, njofton Klan Kosova.

RadarOnline.com raporton se Jay-Z – emri i vërtetë i të cilit është Shaën Carter dhe gruaja e tij, Beyoncé Knoëles-Carter janë të sëmurë nga politika West që e quajnë, “bull *** t”.

“Ata janë të zemëruar për deklaratat e fundit politike të Kanye”, tha një burim për gazetën.

Dy çiftet e famshme kishin qenë të afërt mes vete, por pas vizitës së Kimit në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar reformën e burgut dhe performancën e burrit të saj “Night Live” javën e kaluar.

Beyonce dhe Jay-Z thuhet se i kanë prerë të gjitha lidhjet me çiftin.

Po ashtu, West mbajti një fjalim pro Trumpit.

Beyoncé dhe Jay-Z janë demokratë për një kohë të gjatë dhe mbështesin publikisht presidentin, Barak Obama dhe kandidaten që humbi zgjedhjet, Hillary Clinton.

“Beyoncé dhe Jay-Z e dinë se Kanye po e mendon një të ardhme në politikë, por ata mendojnë se nuk mund të lidhen me ta nga kjo pikëpamje. Ata nuk duan të bëjnë asgjë me asnjërin prej tyre”, tha një burim për RadarOnline.