Besiktas-Dortmund, formacionet zyrtare

Besiktas-Dortmund, formacionet zyrtare

NULL NULL
1 month më parë

Ekipi turk, Besiktas, do ta pres në ”Vodafone Park” në Stamboll, Borussia Dortmund në kuadër të xhiros së parë të Ligës së Kampionëve në grupin C.

Në këtë takim, të dy skuadrat hyjnë me shumë mungesa, ku nga Besiktas do të mungojnë Hasic, Mersa, N;koudou, Teiceira, Uner dhe Vida. Ndërsa, Dortmund nuk mund të llogaris në shërbimet e Can, Theo Hazard, Morey Bauza, Raschl, Reyna, Burki, Coulibaly, Schulz, Tigges dhe Zagadou.

Formacionet zyrtare:

Besiktas: Destanoglu, N’Sakala, Montero, Welinton, Rosier, Jofes, Larin, Hutchinson, Pjais, Ghezzal dhe Batshuayi.

Dortmund: Kobel, Meunier, Hummels, Akanji, Guerreiro, Dahoud, Brandt, Bellingham, Reus, Malen dhe Haaland.