Besa Famgas e Trepça në kërkim të finales - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Besa Famgas e Trepça në kërkim të finales

NULL NULL
14.05.2023 11:51

Të dielën janë ndeshjet e dyta në serinë gjysmëfinale të Playoff-it në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Skuadrat që i fituan ndeshjet e para, Besa Famgas e Trepça, janë mysafire.

Kampionia në fuqi, Besa Famgas, fitoi 33:23 ndaj Vushtrrisë, të enjten në Pejë. Të dielën prej orës 19:00 është ndeshja në Vushtrri dhe skuadra e Besës është favorite e madhe për të siguruar finalen.

Vushtrriasit do të japin maksimumin në tentim për të barazuar rezultatin në 1:1 dhe për të siguruar ndeshjen e tretë.

Besa Famgas nuk ka humbje në kampionat këtë edicion dhe pret që gjysmëfinalen ta kalojë me dy ndeshje.

Gjysmëfinalja e dytë mes Prishtinës dhe Trepçës luhet nga ora 16:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet. Ndeshjen e parë, të luajtur të mërkurën në Mitrovicë, e kishte fituar Trepça me rezultat 32:29.

Trepça udhëton me synim për ta siguruar finalen, derisa te Prishtina janë të përkushtuar që gjysmëfinalen ta dërgojnë në ndeshjen e tretë. Pritet ndeshje e fortë dhe hendboll i mirë në kryeqytet.