Bërnabiq te Merkeli në Berlin më 18 shtator

Bërnabiq te Merkeli në Berlin më 18 shtator

NULL NULL
2 years më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel do ta pres në takim në Berlin kryeministren serbe, Ana Brnabiq më 18 shtator.

Siç thuhet në planin e aktiviteteve në faqen e internetit të kancelares gjermane, temat kryesore të diskutimit do të jenë marrëdhëniet bilaterale, ekonomia dhe çështjet që lidhen me politikën e jashtme dhe evropiane raportojnë mediat serbe, transmeton Klan Kosova.