8:37, 18 Shtator 2019

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq do të takohet sot me kancelaren gjermane Angela Merkel, si pjesë e një vizite dyditore në Berlin.

Bërnabiq tha në prag të takimit se vizita kishte për qëllim forcimin dhe konsolidimin e mëtutjeshëm të marrëdhënieve me Gjermaninë, e cila sipas saj është një nga partnerët më të rëndësishëm ekonomik dhe politik të Serbisë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë