Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bërnabiq: Nesër do të jetë ditë e vështirë për Serbinë, pres formimin e Asociacionit

NULL NULL
26.02.2023 13:24

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq ka thënë se dita e nesërme në Bruksel nuk do të jetë e lehtë për presidentin Aleksandar Vuçiq dhe për shtetin e Serbisë.

Siç raportojnë mediat serbe, ajo deklaroi se pret një nënshkrim për formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, transmeton Klankosova.tv.

“Nëse Vuçiq do të donte të lejonte kapitullimin, nuk do të kishte bërë asgjë për çështjen e Kosovës deri më sot”, tha Bërnabiq.

Nesër në Bruksel do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi. Në tryezën e takimit do të jetë edhe plani evropian.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.