Berluskoni flet për të ardhmen e Milanos - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Berluskoni flet për të ardhmen e Milanos

NULL NULL
25/05/2015

Ish-Kryeministri italian dhe presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi kishte shikuar mundësinë që klubin t’ia shesë biznesmenit tajlandez Bee Taechaubol, por që marrëveshja ka ngecur tani, ndërsa Berlusconi thotë që nuk është duke kërkuar një pasues, por një partner.

“Unë nuk dua të shes Milanin tim”, tha manjati 78-vjeçari për ‘Rai Tre’.

“Në të vërtetë, unë jam duke kërkuar për dikë që dëshiron të financojë me mua në mënyrë që të bëjmë Milanin një klub lider në botën e futbollit përsëri”.

Futbolli ka ndryshuar. Vetëm mendoni se Katari vë pothuajse 250.000.000 € në arkën e PSG çdo vit.

“Një familje e vetme mund të arrijnë të kontribuojë në këtë mënyrë”, tha Berlusconi. / klankosova.tv