Beqa për ushtruesin e detyrës së kryeshefit në KEK: I ngrati i kish dy vepra penale - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Beqa për ushtruesin e detyrës së kryeshefit në KEK: I ngrati i kish dy vepra penale

NULL NULL
26.04.2023 17:50
Hajdar Beqa

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, gjatë seancës së sotme të kuvendit, ka thënë se standardi që po e krijon partia në pushtet, Lëvizja Vetëvendosje, pas arrestimit të kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqi, është i papranueshëm.

Ai tha se s’mundët një kryeministër apo disa deputetë ta qortojnë prokurorinë se pse sipas tij, po e lufton korrupsionin e pse po i fut hajnat në burg.

“Është shumë e rrezikshme kur i shoh deputetët nga mazhoranca duke bërë thirrje “liri për shkelësit e ligjit”. S’di ku na con kjo rrugë që ju sot e keni filluar”, është shprehur Beqa, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, për sa i përket emërimit të Përparim Kabashit si ushtrues detyre i zëvendëskryeshefit të KEK-ut, Beqa tha se edhe ai i ka dy vepra penale.

“Hyn Nagipi në burg, tash bëhet një ushtrues detyre i cili i ngrati edhe ai i kish dy vepra penale. Ish duke u hetuar për thëngjill. Në vitin 2021 e kishte bërë një kontratë në vlerë 1.6 milionë euro e cila ka qenë 50 për qind nën çmimin e tregut. KEK-u në atë kohë i ka shitë Kosova Thëngjillit në çmim në bursë 15 euro tonin, e ju ia keni shitur 8 euro tonin”, tha Beqa, njofton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS