Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Beqa i PDK-së: Kurti po e përdorë veriun për ta arsyetuar krijimin e “Zajednicës”

NULL NULL
02.06.2023 19:25
Hajdar Beqa

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, ka thënë se ajo që po ndodh në pjesën veriore të vendit është aventurë e kryeministrit Albin Kurti.

“Kundër Serbisë jemi bashkë, por nuk jemi bashkë me eksperimentet e Kurtit”, ka thënë Beqa në foltoren e kuvendit, njofton KlanKosova.tv.

“Kurti po e përdorë veriun për ta arsyetuar krijimin e ‘Zajednicës’ të cilën e kundërshtonte ai dikur. Ai po bën autonomi territoriale për serbët”.

Sipas Beqës, Kurti është duke vepruar si një lider opozitar.

“Ky kryeministër e ka hequr njohjen reciproke nga tavolina. Vetëm kryeministër nuk është”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.