Benzemas nuk i pëlqen zëvendësimi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Benzemas nuk i pëlqen zëvendësimi

NULL NULL
05/10/2015

Edhe pse është lojtari më efikas i skuadrës, Karim Benzema është zëvendësuar nga trajneri, Rafa Benitez në gjashtë nga tetë ndeshjet e këtij edicioni.

Ai ka thënë se për këtë taktik duhet pyetur trajneri dhe se ka theksuar se nuk i pëlqen se pse ai duhet të sakrifikohet çdo herë.

Benzema ka shënuar gol këtë edicion çdo 84 minuta, ndërsa 126 minuta nga tetë ndeshje i ka kaluar në bankinë.

Ai ka është nxjerr nga loja 37 minuta më herët në ndeshjen kundër Betis, 28 minuta kundër Espanyol, 14 në ndeshjen me Granadan, 23 me Malmon dhe 14 minuta para përfundimit në ndeshjen kundër Ateltico.

Benzema këtë edicion ka luajtur për 90 minuta në ndeshjet, kundër Shakhtar në Champions League dhe kundër Malagas në La Liga, transmeton Klan Kosova.