Benzema nuk luan ndaj Getafe - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Benzema nuk luan ndaj Getafe

NULL NULL
21/05/2015
Karim Benzema do të mbetet jashtë edhe në ndeshjen ndaj Getafes.

Sulmuesi francez u kthye në fushat e blerta në takimin e gjysmëfinales së Champions League kundër Juventus, më 13 maj, pas shërimit tnga lëndimi në gju.

Megjithatë ai u largua në minutën e 62-të dhe nuk ishte në gjendje të stërviste as të mërkurën me bashkëlojtarët.

Pjesa tjetër e skuadrës vazhdoi përgatitjet e zakonshme për ndeshjen ndaj Getafes, përveç Cristiano Ronaldos që bëri ushtrime më specifike për të kaluar një shqetësim të vogël muskulor.

Ndërsa brenda kompleksit trajnues stërvitjet i bënë: Fabio Coentrao, Benzema, Khedira, Ramose Modric, të gjithë të lënduar.