Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bëni diçka për asgjë në këmbim

NULL NULL
13.11.2015 12:15

Joshua Coombes, është berber nga Exeter në Britani të Madhe dhe është një njeri shumë bamirës.

Ai pas një ditë të gjatë e të lodhshme në sallonin e tij nuk shkon menjëherë në shtëpi për tu çlodhur, transmeton Klan Kosova.

Por, Commbes ia pren flokët njerëzve të pastrehë.

Ai arrin t’i rregullojë flokët rreth shtatë personave të pastrehë në ditë.

Gjithashtu ai dhe një mik i tij që është fotograf postojnë fotografi në rrjete sociale për t’i inspiruar njerëzit që tu ndihmojnë njerëzve në nevojë.

Madje me këtë veprim të tij ai ka inspiruar edhe personat përtej oqeanit.

“Të presh flokët është një gjë shumë e vogël”.

“Thjesht u pres flokët dhe bisedojë me ta, e të gjithë e vlerësojë këtë gjë”, u shpreh Coombes.

Deri tani ai dhe miku i tij kanë vizituar shumë qytete për tu prerë flokët njerëzve të pastrehë.

Më pas të gjitha fotografitë ata i postojnë në rrjete sociale me hashtagun #dosomethingfornothing, pra bëjë diçka për asgjë.

Joshua Coombes, 28, giving out free hair cuts to homeless people in Exeter. See SWNS story SWCUT; A barber is helping the homeless - by venturing into the streets and giving them free HAIRCUTS. Hairdresser Joshua Coombes, 28, is hoping his actions will help make a difference and influence people to help rough sleepers. He was inspired after a trip to New York, where he saw a professional hairdresser cutting homeless people's hair, and decided to give it a go when he returned to Exeter, Devon. Despite working full time in Jeff Goodwin's salon in Exeter, Josh often finds himself dealing with queues after work, when he helps the homeless.

floket

floket5

floket3

floket2

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.