Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bejta: I kemi të gatshme 200 padi për krimet e luftës në Kosovë (VIDEO)

NULL NULL
03.04.2024 19:19

Jahir Bejta, drejtor i shoqatës “Ngritja e zërit”, ka thënë që ata i kanë përgatitur 200 padi për krimet e luftës në Kosovë.

“200 padi i kemi të gatshme, madje dje për të 11-tën herë i dorëzuam në Gjykatën Kushtetuese dojsjet kundër vendimit të Gjykatës Supreme, me pretendimet tona që është i padrejtë, edhe është akt juridik i gabuar, por këtë e thonë dispozitat ligjore…” ka thënë Bejta në Info Magazine të Klan Kosovës.

“Edhe ai formular që ne kemi tetëfaqesh, kish me hy këtu me interferu brenda për faktin se ne e kemi dëmin moral normalisht, i pari është, dëmnin material, por e kemi edhe fitimin e humbur”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.