Bëhet hetimi për një aksident me kamion pranë Shtëpisë së Bardhë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bëhet hetimi për një aksident me kamion pranë Shtëpisë së Bardhë

NULL NULL
23.05.2023 08:52
kamioni

Shoferi i një kamioni është arrestuar pasi u përplas me barrierat e sigurisë përballë Shtëpisë së Bardhë të hënën mbrëma, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Një zyrtar i Shërbimit Sekret atje tha se askush nuk ishte lënduar – më vonë duke shtuar se kamioni ishte konsideruar i sigurt dhe se hetimet fillestare sugjeruan se përplasja mund të ishte e qëllimshme.

Disa rrugë lokale dhe zona për këmbësorët u mbyllën.

Shoferi i kamionit nuk u identifikua menjëherë.

WUSA – një stacion televiziv i lidhur me CBS që mbulon Uashington DC – citoi një dëshmitar të thoshte se shoferi kishte goditur barrierat për herë të dytë, pas përplasjes fillestare.

Incidenti – i cili ndodhi pak para orës 22:00 – shkaktoi evakuime të hoteleve lokale duke përfshirë Hay Adams.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.