Beganovic dhe Mini shkëlqejnë në Formula 3 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Beganovic dhe Mini shkëlqejnë në Formula 3

NULL NULL
nga Naim Selmani 26.05.2023 12:58

Të premten janë zhvilluar gara kualifikuese në shtegun e Monacos në kategorinë Formula 3.

Shkaku që janë 30 garues në këtë shteg ndahen në dy grupe përcjell klankosova.tv.

Në grupi A shkëlqeu në kualifikime piloti Dino Beganovic duke e regjistruar kohën më të shpejtë prej 1:23:880.

Beteja ishte e fortë me pilotit Luke Browning the ky i fundit mbeti në vendin e dytë me vetëm 3 të mijtat diferencë.

Kurse vendi i tretë i takoi pilotit Sebastian Montoya.

E në grupin B u regjistrua edhe koha e përgjithshme më e shpejtë.

Këtu në top formë doli të jetë piloti i ekipi Hi Tech, Gabriele Mini që e regjistroi kohën më të shpejtë në Monaco prej 1:23:278.

Pas tij mbetën estonezi Paul Aron dhe braziliani Caio Collet.

lajme të ngjashme