Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Begaj: Përgëzoj prindër dhe mësues që përcjellin te fëmijët tanë “Gjuhën Shqype” (VIDEO)

NULL NULL
21.02.2024 11:00
Gjuha jonë, poezi e Naim Frashërit
Gjuha jonë, poezi e Naim Frashërit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka ftuar shqiptarët kudo në botë që ta ruajnë dhe trashëgojnë gjuhën si pjesë thelbësore të identitetit kombëtar.

“Sot, në Ditën Botërore të Gjuhës Amtare, përgëzoj të gjithë ata prindër dhe mësues që përcjellin te fëmijët tanë ‘Gjuhën Shqype’”, ka shkruar Begaj, transmeton KlanKosova.tv.

“Është mbresëlënës dhe unikal çdo element që reflekton dashurinë për atdheun”, përfundon ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.