Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Begaj pas takimit me Borrellin: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi është garanci për sigurinë në rajon

NULL NULL
19.09.2023 21:33

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, gjatë takimit me Përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme, ka thënë se zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi është garanci për sigurinë në rajon.

Begaj, mes tjerash theksoi se ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Evropian, transmeton Klankosova.tv.

“E falënderova për mbështetjen e tij dhe të Komisionit për Integrimin Evropian të Shqipërisë, si dhe për vëmendjen ndaj Ballkanit Perëndimor”.

“Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi dhe rikthimi te dialogu midis dy vendeve është garanci për sigurinë në rajon”, shkroi Begaj.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.