Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

BE nesër diskuton për Maqedoninë

NULL NULL
17.05.2015 14:48

Këshilli i punëve të jashtme të Bashkimit Evropian nesër do të diskutojë për Maqedoninë dhe do të dal me një qëndrim të përbashkët lidhur me zhvillimet në këtë vend dhe masat që duhet ndërmarrë.

Kjo u bë e ditur sot nga shefi i diplomacisë bullgare, Daniel Mitov, transmeton INA.

“Evropa do të veprojë e bashkuar lidhur me ngjarjet në Maqedoni dhe se për këtë do të marrë një qëndrim të vetëm”, deklaroi Mitov.

Ai deklaroi se këtij vendi i duhet paqja dhe se për momentin nuk ka incidente.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.