Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

BE-ja thotë se nuk ka prova se nga ndihma e tyre për palestinezët ka përfituar Hamasi

NULL NULL
21.11.2023 18:24
hamas sulme izrael

Komisioni Evropian tha se ka bërë një rishikim të ndihmës së tyre për zhvillimin e palestinezëve, ku aty kuptuan se nuk ka asnjë provë që fondet shkojnë për Hamasin.

KE-ja shtoi se programi i tyre do të vazhdojë pa asnjë vonesë, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Rishikimi nuk gjeti indikacione se nga paratë e BE-së kishte përfituar drejtpërdrejt ose tërthorazi organizata terroriste Hamas”, tha zëvendëspresidenti ekzekutiv i Komisionit, Valdis Dombrovskis.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.