BE-ja do të mbajë takim emergjent pas sulmeve në Paris - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

BE-ja do të mbajë takim emergjent pas sulmeve në Paris

NULL NULL
15/11/2015

Më 20 nëntor do të ketë një takim emergjent të ministrave të Drejtësisë të Bashkimit Europian, bazuar mbi kërkesën e Francës për të diskutuar përgjigjen e Europës kundrejt sulmeve terroriste në Paris, transmeton Klan Kosova.

“Për shkak të ngjarjeve tragjike të Parisit, ky takim do të zhvillohet për të forcuar kundërpërgjigjen evropiane dhe për të siguruar zbatimin në praktikë të masave që do të merren”, thuhet në komunikatën zyrtare të rastit.