Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bayerni eliminohet nga Kupa e Gjermanisë

NULL NULL
04.04.2023 22:57

Bayern Munich është eliminuar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, nga Freiburgu.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me anë të Dayot Upamecanos, në minutën e 19’. Freiburgu nuk vonoi dhe e barazoi rezultatin në minutën e 27’, me anë të Nicolas Hofler. Me këtë rezultat edhe u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Bayerni ani se tentoi me të gjitha forcat të kalojë në epërsi, ishte Freiburgu që kaloi në epërsi me anë të Lucas Holer, në minutën e 95’, me anë të një penalltie.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.