Bayern rrëmben edhe Superkupën e Gjermanisë, mposht Dortmundin në finale (VIDEO)

Bayern rrëmben edhe Superkupën e Gjermanisë, mposht Dortmundin në finale (VIDEO)

NULL NULL
4 javë më parë

Ka përfunduar finalja e madhe e Superkupës së Gjermanisë ndërmjet Dortmundit dhe Bayerint.

Mes një drame të madhe në “Alienz Arena”, skuadra e Flick triumfoj ndaj Dortmundit me rezultatin final në 2 me 3.

Të parët që kaluan në epërsi ishin Bayerni përmes Tolissos në minutën e 18-të takimit, duke vazhduar me Muller, ndërkaq epërsinë e Bayenrit e ngushtoi, Brandt në minutën e 39-të takimit.

Rezultati i pjesë së parë u vendos në 1 me 2.

Ndërkaq, pjesa e dytë solli ndryshime, ishte sulmuesi, Erling Haaland që barazoi shifrat në 2 me 2 në minutën e 55-të duelit, por këtë sfidë e vulosi Kimmich në minutën e 82-të në 2 me 3.

Pas, Ligës së Kampionëve, Superkupës së Evropës, Bayerni fiton edhe trofeun e Superkupës së Gjermanisë.

Golat e takimit mund t’i shihni në linkun më poshtë:

https://www.youtube.com/watch?v=V3ToMPS-SC4&ab_channel=Bundesliga