Bayern ngritë trofeun në Bundesliga - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bayern ngritë trofeun në Bundesliga

NULL NULL
23/05/2015
Skuadra e Bayern Munchen ka arritur që të fitojë me rezultat 2:0 kundër Mainz 05, në ndeshjen e zhvilluar në Allianz Arena.

Gjatë gjithë lojës skuadra bavareze ka arritur që të dominojë kundër Mainz, ku posedimi i topit në fund të ndeshjes ishte 73% për skuadrën e Pep Guardiolës.

Robert Lewandowski hapi llogarinë e golave në minutën e ’25 nga pika e bardhë për t’i dhënë epërsinë klubit të tij. Me këtë rezultat ka përfunduar pjesa e parë e takimit.

Ndërsa me tu rikthyer në pjesën e dytë ishte Bastian Schwiensteiger që në minutën e ’48 të takimit shënoi golin e sigurisë për bavarezët.

Skuadra kundërshtare nuk pate raste të mira për shënim dhe rezultati 2:0 ishte përfundimtari për këtë takim.