Bayern ia vë syrin Halaandit si zëvendësues të Lewandowskit

Bayern ia vë syrin Halaandit si zëvendësues të Lewandowskit

NULL NULL
5 days më parë

Bayern Munich është duke bërë përpjekje për të marrë shërbimet e sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland, për të zëvendësuar Robert Leëandoëskin verën e ardhshme.

Duke qenë i hapur për t’u larguar nga Bayern para fillimit të fushatës aktuale, Lewandowski pritet të jetë në shënjestër nga disa klube më 2022, me Manchester Cityn dhe Paris Saint-Germain në mesin e tyre.

Nëse polaku largohet, bordi drejtues i Bayern kanë diskutuar për ta bërë Haaland trashëgimtarin e fronit, shkruan 90Min, transmeton Klankosova.tv.

Megjithatë, ende nuk është zhvilluar ndonjë bisedë zyrtare.