Bayern i dërgon mesazh Dortmundit për titullin e Bundesligas - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bayern i dërgon mesazh Dortmundit për titullin e Bundesligas

NULL NULL
06.05.2023 21:03

Bayern Munich e ka marrë një fitore të madhe në udhëtim ndaj Werder Bremenit, në garën e ngushtë për titullin e Bundesligas.

Bavarezët e mposhtën Werderin me rezultat 2-1, në xhiron e 31-të.

Pjesa e parë  u mbyll e qetë me vetëm disa raste të lehta të krijuara nga dy anët.

Ndryshe ishte pjesa e dytë, në të cilën u shënuan tre gola. Filimisht Bayerni kaloi në epërsi me anë të Serge Gnabryt, në minutën e 62’. 10 minuta më vonë Leroy Sane dyfishoi epërsinë.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi Niklas Schmidt, në minutën e 87’. Më në këtë ndeshje nuk pat gola dhe përfundoi me fitoren e bavarezëve.

Bayerni pas kësaj fitore renditet në pozitën e parë me 65 pikë, pas 31 ndeshjeve, me katër pikë më shumë se Dortmundi që renditet në pozitën e dytë, me një ndeshje më pak të zhvilluar. /Klankosova.tv.

lajme të ngjashme