Bastoni flet për kontratën e re tek Inter - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bastoni flet për kontratën e re tek Inter

NULL NULL
nga Shpend Spahija 25.05.2023 08:02

Alessandro Bastoni festoi të mërkurën në mbrëmje trofeun e radhës me Inter, pasi fituan në finale të Kupës së Italisë ndaj Fiorentinas.

Pas ndeshjes, i pyetur nga mediet italiane, mbrojtësi foli edhe për kontratën e re me klubin e tij.

“Ndjehem shumë mirë këtu, jemi në të njejtën faqe me klubin. Mendoj se do të vazhdojmë së bashku, kontrata e re është afër”, tha Bastoni.

Sipas medieve në Itali, kontrata e re do të jetë e vlefshme deri në vitin 2028 dhe Bastoni do të paguhet 5 milionë euro për sezon, pa përfshirë këtu bonuset.

 

Bastoni flet për kontratën e re tek Inter