Basketbollisti kosovar, shënuesi më i mirë në Evropian - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Basketbollisti kosovar, shënuesi më i mirë në Evropian

NULL NULL
09/08/2022

Basketbollisti i Kosovës U18, Bardh Istrefi është renditur i pari në bazë të pikëve të shënuar në Kampionatin Evropian për U18, Divizioni B që është zhvilluar në Rumani.

Istrefi ka arritur që në shtatë ndeshjet që i ka zhvilluar për Përfaqësuesen e Kosovës të realizojë 156 pikë, me mesatare 22.3 pikë të shënuar për ndeshje.

Kosova U-18 e ka mbyllur kampionatin me një fitore ndaj Qipros dhe gjashtë humbje, duke u renditur në vendin e 21-të.

Bardh Istrefi gjithashtu ka qenë pjesë e Përfaqësueses U20.