Basketboll, sot zhvillohet finalja e parë mes Istogut dhe Boras - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Basketboll, sot zhvillohet finalja e parë mes Istogut dhe Boras

NULL NULL
27.03.2023 12:21
Basketboll

Sonte fillon seria finale e “Play-off”-it në Ligën e Parë të Meshkujve, ku do të përballen Istogu me Boran.

Istogasit kishte përfunduar garat e rregullta në vendin e parë me 24 fitore e gjashtë humbje, kurse prishtinasit në vendin e tretë me 22 fitore e tetë humbje.

Në gjysmëfinale Istogu kishte eliminuar New Basket-in me seri 2:0, kurse Bora ishte më e mirë se Vushtrria 2:1.

Kampion i Ligës së Parë shpallet skuadra që shënon dy fitore dhe inkuadrohet në Superligë, ndërsa finalisti do të luajë në “Play-out” me vendin e shtatë të Prince Caffe Superligës për një vend në elitë në edicionin e ardhshëm.

E hënë

20:00 Istogu – Bora