22:15, 16 Maj 2018

Bashkimi e ka shtuar epërsinë në 2:0 në serinë finale ndaj Prishtinës, njofton Klan Kosova.

Prizrenasit e arritën fitoren e dytë stadiumin “Sezair Surroi” duke i mundur thellë kryeqytetasit me rezultat 96:80.

Ata kishin arritur një epërsi prej dhjetë pikësh ndaj Prishtinës në fund të pjesës së parë të takimit, dhe në pjesën e dytë vetëm sa kishin shkuar duke e shtuar atë.

Tani, prizrenasit janë vetëm një fitore larg titullit të parë të kampionit në historinë e tyre.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë