Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bashkimi është gjysmëfinalisti i tretë

NULL NULL
14.02.2024 19:42
basketboll
Topi i basketbollit, fotoilustrim

Klubi i basketbollit Bashkimi, është gjysmëfinalisti i tretë i Kupës së Kosovës.

Skuadra nga Prizreni, arriti ta mposhti Pejën me rezultat 64:73.

Ndeshja u zhvillua në Gjakovë, në palestren sportive “Shani Nushi”.

Basketbollisti më i mirë në parket ishte Erik Copes (Bashkimit) me 16 pikë e nëntë kërcime.

Prizrenasit në gjysmëfinale e pret fituesin e ndeshjen Proton Cable Prizreni-Sigal Prishtina që zhvillohet nga ora 20:00.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.