11:31, 2 Janar 2019

Bashkëshortja e Michael Schumacher ka bërë një deklaratë duke i falënderuar fansat, para ditëlindjes së 50 të ish pilotit të Ferrarit.

Corinna Schumacher u tregoi fansave të burrit të saj “po bëjmë të pamundurën për ta ndihmuaratë”, ndërsa beteja për t’u shëruar pas aksidentit me ski në Francë më 2013 po vijon.

49-vjeçarja tha gjithashtu se familja do të festojë edhe për fitoret e mëparshme të shoferit të Ferrarit, “fitoret, të arriturat dhe rekordet”, në ditëlindjen e tij të 50’të të enjten.

“Të jeni të sigurt se ai është në duart më të mira dhe se ne po bëjmë gjithçka për ta ndihmuar atë”.

Ndërkohë ish piloti gjerman i Formula 1 pësoi lëndime të renda gjatë një aksidenti me ski në dhjetor të vitit te vitit 2013. Që nga atëherë, ai ka qenë në koma, por kohët e fundit shëndeti i tij duket se është përmirësuar, teksa mediat bejne te ditur qe ai eshte zgjur dhe nga koma.

Konkurs Pune

Lexo më shumë