Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bashkëpunimi në arsim rrit cilësinë

NULL NULL
04.05.2015 13:27
Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, priti sot në Prishtinë homologët e tij nga Shqipëria e Maqedonia.

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, ka takuar sot ministrat, Lindita Nikollën nga Shqipëria dhe Abdilaqim Ademin nga Maqedonia.

Me të dy homologët e tij Bajrami mbajti konferencën rajonale për arsimin e lartë dhe kërkimin shkencorë, e më pas edhe një takim trelateral të tre ministrave.

Ministrja e Arsimit të Shqipërisë, Lindita Nikolla nënvizoi rëndësinë e ndërthurjes, shkëmbimit të eksperiencave dhe bashkëpunimin e politikave arsimore midis tre vendeve si një mënyrë mjaft të mirë e cila rrit cilësinë e arsimit.

Me të u pajtuan edhe dy homologët nga Kosova e Maqedonia.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.