Basha: Urime qytetarëve të Kosovës për vendimin që u mundëson të lëvizin të lirë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Basha: Urime qytetarëve të Kosovës për vendimin që u mundëson të lëvizin të lirë

NULL NULL
18.04.2023 19:21
Lulzim Basha

Ish-kryetar i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, ka uruar kosovarët për liberalizimin e vizave, si dhe ka shtuar se për herë të parë do të ketë trajtim dinjitoz si evropianë.

“Parlamenti Evropian e hoqi sot dhe pengesën e fundit. Padrejtësia që për vite të tëra iu bë qytetarëve të Kosovës mori fund”.

“Urime Kosovë! Urime qytetarëve të Kosovës për vendimin që u mundëson të lëvizin të lirë”, ka thënë Basha.