Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Basha: Opozita e pakënaqur me koeficientin, kërkojnë nga ne t’ua plotësojmë dëshirat

NULL NULL
01.02.2023 13:07

Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka komentuar largimin e opozitës nga salla e kuvendit duke bojkotuar vazhdimin e seancës së sotme, për shkak të koeficientit për pagat.

Basha është shprehur se opozita janë të pakënaqur me koeficientin, sepse po kërkon t’ua plotësojnë kërkesat e tyre, përcjell klankosova.tv.

”Meqenëse jemi duke ndejt këtu, opozita e bojkoton seancën sepse janë të pakënaqur me koeficientin. Dmth ka ardhë këtu opozita, duke kërku për me ua plotësu dëshirat ne këtyre”.

”Qytetarët e dijnë që sa kanë qenë këta, asnjëherë s’kanë mbrri me kalu ligji për pagat, është hera e parë që kalon ligji për pagat, që bën nivelizim të pagave, dhe trajton dinjitetshëm mjekët, tek policët e edukatorët”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.