Barcelona zbulon fanelat e reja - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Barcelona zbulon fanelat e reja

NULL NULL
25/05/2015
Barcelona zbuloi të dielën fanelat me të cilat do të paraqitet në sezonin 2015-2016. Vetëm disa orë pas festimit të titullit kampion në Camp Nou, nëpërmjet profilit në Twitter, klubi katalanas prezantoi uniformat zyrtare, që do të jenë ndryshe nga ato të sezonit që po përfundon.

Klubi i famshëm spanjoll Barcelona kanë bërë një ndryshim radial në fanellat e tyre.

Fanela e parë nuk do të jetë më me vija vertikale, por për herë të parë në historinë e klubit, do të jetë me vija horizontale.

Është hera e parë në histori të këtij klubi, që ky ndryshim i “vogël” ndodhë.

Barcelona sqaron se fanela “është frymëzuar nga vijat horizontale të flamujve që valëvisin tifozët në çdo ndeshje në mbështetje të skuadrës”.

Uniforma e dytë do të jetë krejtësisht e verdhë.

Në foton zyrtare shihen Luis Suarez, Neymar, Iniesta, Messi dhe Pique.