Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Barazim për Barcelonën

NULL NULL
09.05.2015 21:57
Real Madridi ka lëshuar mundësinë që te jetë në përcjelljen e Barcelonës, në La Ligën spanjolle. Dy javë para se të përfundoj kampionati dallimi ka shkuar në 4 pikë dhe gjasat për titullin janë zbehur.

Golin e parë e shënoi Francisco Alcacer në minutën e ’20 të ndeshjes.
Gjashtë minuta më vonë epërsinë në 0:2 e ngriti Javi Huego.

Cristiano Ronaldo pati rastin që të ngushtoj rezultatin, por dështoi të shënojë nga pika e bardhë.

Me të filluar pjesa e dytë në skenë doli Pepe që shënoi për Real Madridin. Ndëra loja pati momente kur ishte edhe e ashpër, gjyqtari, Carlos Clos ndëshkoi me karton të verdhë 8 lojtar të të dyja skuadrave.

Ndërsa, ishte minuta e ’84 kur Isco barazoi rezultatin në 2:2 pas një dominimi të Real Madridit.

Kështu mbeti rezultati edhe në minutat tjerë të lojës, Real Madrid – Valencia.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.