Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Baraliu: Kurti duhet ta kërkojë legjitimitetin e popullit para se ta bëjë Asociacionin (VIDEO)

NULL NULL
08.06.2023 21:33
Bleron Baraliu

Ai foli edhe për konfrontimin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, me bashkësinë ndërkombëtare rreth kërkesave të tyre.

Baraliu tha në Rubikon të Klan Kosovës se Kurti duhet të kërkojë legjitimitet të ri para ta bëjë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

“Le t’i kthehet votës së popullit edhe njëherë. Para se të nënstrohet para një Asociacioni që e defunksionalizon shtetin, pra nëse vie puna ose ta pranosh ose do të shkojmë zgjedhje”, tha Baraliu.

Njohësi i çështjeve politike tha se ka frikë se mbështetja për Vetëvendosjen mund të rritet edhe më shumë sesa që ka qenë./ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.