Banorëve u kërkohet të qëndrojnë larg Belgorodit të Rusisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Banorëve u kërkohet të qëndrojnë larg Belgorodit të Rusisë

NULL NULL
23.05.2023 12:49
Belgorod

Banorëve në rajonin Belgorod të Rusisë, të cilët kanë ikur nga shtëpitë e tyre për shkak të luftimeve atje, u është kërkuar që të mos kthehen ende.

Zyrtarët rusë thonë se një grup i armatosur “sabotues” kaloi nga Ukraina dhe sulmoi lagjen Grayvoronsky pranë kufirit të hënën.

Moska tani ka nisur një hetim terrorizmi ndërsa luftimet vazhdojnë, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ukraina mohon përgjegjësinë duke thënë se pas inkursionit qëndronin shtetas rusë nga dy grupe paraushtarake.

Nuk raportohet për të vdekur nga luftimet, por besohet se një numër i njerëzve janë plagosur.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv