Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Banorët tek “Qafa” këpusin aksidentalisht disa kabllo të zyrave të LDK-së (VIDEO)

NULL NULL
21.04.2020 20:26

Banorët në lagjen “Qafa” në Prishtinë nisën vullnetarisht një aksion pastrimi.

E aty krejt rastësisht, këputën edhe disa kabllo që prej zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pa u ditur autori, u cilësua si sulm ndaj zyrave të këtij subjekti politik, njofton Klan Kosova.

Dilema për këtë nuk kanë as banor të tjerë, që ishin pjesë e këtij aksioni.

Ata thonë se për këtë nuk e kanë njoftuar policinë, meqë nuk ishin në dijeni për demin e shkaktuar.

Kronikë nga Arbëresha Shpati.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.