Banka Botërore, Haradinajt: Kujdes me rritjen e pagave (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Banka Botërore, Haradinajt: Kujdes me rritjen e pagave (VIDEO)

NULL NULL
11/04/2018

Banka Botërore ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që rritjen e pagave për vete ta mendojë mirë.

Kjo pasi sipas zyrtarëve të saj, buxheti i Kosovës më së shumti shpenzohet në rroga dhe pensione për veteranët e luftës.

Me këtë rast Banka Botërore dha edhe shifra të rritjes ekonomike dhe punësimit.

Kronikë e Fillojeta Konjuhit.