23:55, 22 Korrik 2019

Sulmuesi Gareth Bale do të largohej nga Real Madrid vetëm nëse ndonjë skuadër tjetër i ofron atij një pagë që është e përafërt me ato të futbollistëve më të shtrenjtë në botë.

Futbollisti 30 vjeçar aktualisht paguhet 612 mijë euro në javë dhe kontrata e tij do të vlejë deri në vitin 2022, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Ai ndihet i sigurt me kontratën që është në fuqi dhe do të pranonte të largohej nga Real Madrid vetëm nëse i ofrohet një kontratë e cila do ta paguante më shumë atë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë