Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bajrami, shumicës: Punësimi po lulëzon, por në Gjermani

NULL NULL
21.09.2023 14:17

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, i ka quajtur të pavërteta deklarimet e qeverisë dhe kuvendit, se ka rritje të punësimit në vend.

“Punësimi është duke lulëzuar, veçse po lulëzon në Gjermani. Atje ka 59 mijë qytetarë më shumë me origjinë nga Kosova”, është shprehur Bajrami, njofton KlanKosova.tv.

“Trendi është më negativ sesa në qeveritë e kaluara. Ju punoni statistika, ato janë tuajat, por unë po i referohem Agjencisë së Statistikave të Kosovës. Nuk ka lulëzim ekonomik. Ka rritje të importit në 4.7 miliardë euro. Ka deficit tregtar”, ka thënë ajo ndër të tjera.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.