Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Suspendohet Bajraktari për 100 milionë

NULL NULL
07.05.2015 13:45
Drejtori i ujërave në Ministrinë e Mjedisit, Naser Bajraktari është suspenduar nga puna.

Është suspenduar drejtori i ujërave në Ministrinë e Mjedisit, Naser Bajraktari.

Suspendimi  është konfirmuar edhe zyrtarisht nga vet Bajraktari i cili ka thënë që nuk  i di arsyet e suspendimit, që sipas tij ka ndodhur në kohën kur ai ishte në pushim mjekësorë.

“Kam dëgjuar që më kanë suspenduar, por, ende nuk e kam marr vendimin sepse jam në pushim mjekësorë”, ka thënë Bajraktari për Gazetën Fjala.

Burime të gazetës bëjnë të ditur se suspendimi i tij erdhi si rezultat i hetimeve të bëra muaj më parë, pas raportimeve për mungesën e 100 milionë eurove në buxhetin e Ministrisë.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.