Bahtiri në takim me zëvendësambasadoren amerikane - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bahtiri në takim me zëvendësambasadoren amerikane

NULL NULL
15/10/2015

 

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është duke zhvilluar një takim me zëvëndësambasadoren amerikane në Kosovë, Jennifer Bachus, njofton Klan Kosova.

Këto zhvillime vijnë pas vendimit të Bashkimi Evropian që të  shtyjë për 48 orë fillimin e revitalizimit të urës së Ibrit në Mitrovicë dhe hapësirën përreth saj, e planifikuar për të filluar sot, për t’ju dhënë të gjitha palëve kohë shtesë për arritjen e një zgjidhjeje të pranueshme.

Pas këtij takimi komuna do të dalë me një njoftim zyrtar.