Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Babel: Benitez do ta kthejë Ronaldon në mbrojtës

NULL NULL
28.05.2015 19:07
Rayan Babel, ish lojtari i Liverpool nën urdhërat e Rafa Benitez ka komentuar transferin e mundshëm të këtij të fundit tek Mbretërit.

Rayan Babel është tallur me transferin e mundshëm të Rafa Benitez tek Real Madrid, duke thënë se ai do ta kthejë Ronaldon në një “mbrojtës të jashtëzakonshëm”.

https://twitter.com/Ryanbabel/status/603900030534189056

Mbretërit pushuan Carlo Ancelottin të hënën dhe tani janë vënë pas Rafa Benitezit, që të enjten konfirmoi largimin nga Napoli pas ndeshjes së fundit në Serie A.

Kalimi i mundshëm i Benitez tek ‘Los Blancos’ ka qenë temë e shumë debateve të shumta, tash së fundmi edhe nga Babel që ka luajtur nën urdhërat e spanjollit tek Liverpool.

Tash 28 vjeçari luan për Kasimpasa i pati kërkuar falje Benitezit pas një kritike në Tëitter, lidhur me lënien e tij jashtë ndeshjes ndaj Stoke City, në vitin 2010.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.