Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Azemi: Punëtorët teknikë të Kuvendit të Kosovës mund të mbajnë grevë nëse nuk u rriten pagat

NULL NULL
24.06.2024 13:33
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi
Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë  të punëtorëve teknikë të Kuvendi të Kosovës.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se gjatë kësaj pritet të ketë bisedime me kryesinë e Kuvendit për rritjen e pagave të tyre.

“Kjo javë të shërbej për dialog me udhëheqjen e Parlamentit të Kosovës lidhur me rritjen e pagave , nëse nuk arrihet pajtueshmëri me ta atëherë nga e marta fillon greva deri në plotësimin e kërkesës për rritje të pagës”, ka shkruar Azemi. /Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.